top of page

Mindfulness Eğitmenleri Derneği 

Üye Eğitmenler

poz - emel saglam.jpg

📍 İstanbul (Online)

📩 emeliledegisim@gmail.com

@emel.ile.degisim

Emel Sağlam

MBSR Eğitmeni

İzmir D.E.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Tasarımcı olarak lisans eğitimini tamamlamıştır. Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi Ön Lisans programını bitirmiştir. MBSR Eğitmeni, Mindful Yoga Eğitmeni ve Fonksiyonel Tıp Sağlık Koçudur. Okullarda öğrencilere yönelik Şekersiz İyisiniz seminerleri vermektedir. Fonksiyonel tıp yaklaşımı ve mindfulness pratikleriyle katılımcının fiziksel sağlığını optimum seviyeye getirmesine ve sürdürebilmesine rehberlik etmektedir.

Feyza Kasımoğlu

MBSR Eğitmeni

Feyza Kasımoğlu Bilgi Üniversitesi Yabancı Diller Okulu İngilizce Hazırlık bölümü öğretim görevlisidir. EAMBA onaylı mindfulness eğitmenidir. Aktif olarak mindfulness alanında eğitimler ve workshoplar vermektedir. 

feyza kasımoğlu minded foto - Feyza Kasımoğlu.jpeg

📍 İstanbul (Online)

📩 feyzanka@gmail.com

@mindfulness_iyi_yasam

Işıl Erbil

MBSR Eğitmeni

ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu. Uzun yıllar pazarlama ve marka yönetimi alanında çalıştı. MBSR (Mindfulness Temelli Stres Azaltma) programı ile Oxford Universitesi’nin MBCT-L (Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi - Yaşam İçin Mindfulness), Mindfulness ile Tanışma (IM) ve Zıvanadan Çıkmış Bir Dünyada Huzur Bulmak (FPFW) programları eğitmeni. Oxford Mindfulness Foundation İşyerinde Mindfulness (Mindfulness: Teaching in the Workplace) sertifikasına sahip. Dharma öğrencisi. Mindfulness ve şefkati odaklı çalışıyor. Okuyor, pratik yapıyor, deneyimliyor, inzivalara katılıyor, öğreniyor, öğretiyor.

IE - Isil Erbil.jpeg

📍 İzmir (Online ve Yüz Yüze)

📩 erbilisil@gmail.com

@isilerbil

🌐 www.isilerbil.com

fotograf_ceviker - Psk. Dr. Gizem Çeviker.jpg

Gizem Çeviker

MBSR ve MBCT Eğitmeni

Meslek hayatıma psikoterapist (dr., klinik psikolog & gelişim psikoloğu) olarak devam ederken, bir yandan eğitimini aldığım mindfulness programlarını açmakta, bir yandan da anlaşmalı olduğum üniversitelerin psikoloji bölümlerinde yarı zamanlı öğretim elemanı olarak çalışmaktayım. Detaylı özgeçmiş bilgisi için bana e-mail atabilirsiniz.

📍 İstanbul-Datça-Eskişehir (Online ve Yüz Yüze)

📩 gizemceviker@gmail.com

@psk.dr.gizemceviker

🌐 www.gizemceviker.com.tr

IMG_9014 - İdil Hız.jpeg

📍 İzmir (Online ve Yüz Yüze)

📩 hizidil1@gmail.com

@psikologidilhiz

🌐 www.idilhiz.co

İdil Hız

MBSR Eğitmeni

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Psikoloji lisansını tamamladıktan sonra Conley American University’de Davranış Bilimleri üzerine yüksek lisansını tamamlamıştır. Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı eğitmenidir. Alan içi birçok eğitim tamamlamıştır. Fransız Lape Hastanesi bünyesinde Sanat Terapisinin Temelleri programını tamamladıktan sonra İzmir’de Mindfulness ve sanatın bir arada olduğu atölyeler düzenlemektedir. Yetişkin ve ergenler ile yüz yüze / online bireysel seanslar yapmaktadır.

İhsan Yelkencioğlu

MBSR ve MBCL Eğitmeni

Mindfulness konusunda bir çok eğitim almıştır. MBSR ve MBCL eğitmenliğinin yanı sıra mindfulness temelli konularda dersler veren bir akademisyendir.

a3185a7b-3375-47f1-86cc-77532be53df1 - i

📍 İstanbul (Online ve Yüz Yüze)

📩 bilgi@beninsanakademi.com

@ihsanyelkencioglu

🌐 www.beninsanakademi.com

meltem_foto - Meltem Büyükerdoğmuş.jpg

📍 İstanbul (Online ve Yüz Yüze)

📩 m.buyukerdogmus@gmail.com

@psk.meltembuyukerdogmus

Meltem Büyükerdoğmuş

MBSR Eğitmeni

İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 1993 yılında mezun olduktan sonra yüksek lisans derslerini yine İstanbul Üniversitesi Organizasyonel Davranış Bölümü’nde tamamladım. 1995 – 2022 yılları arasında sektörlerinde öncü, ulusal/uluslararası şirketlerde İnsan Kaynakları üst düzey yöneticilik ve yönetim kurulu danışmanlığı görevlerini sürdürdüm. Bilişsel Davranışçı Koçluk,  Co-Active Koçluk, MBSR ve Bireysel Mindfulness eğitimci eğitimini tamamladım ve MINDED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığını sürdürmekteyim. CETAD Cinsel Danışmanlık eğitimi sonrası halen Murat Dokur Aile ve Çift Terapisi eğitimine devam etmekteyim.

Özge Esra Kaboğlu

MBSR ve MBCT Eğitmeni

Uludağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde Psikoloji lisans eğitimini tamamlamış, İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans Programı'ndan mezun olmuştur. Lisans eğitiminin bir kısmını İtalya Torino Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde sürdürmüştür. Nişantaşı Üniversitesi Klinik Psikoloji YL uzmanlık eğitiminde tez aşamasındadır. MBSR ve MBCT programlarının level 2 düzeyinde uluslararası eğitmenidir. Mindfulness hem kendi hayatında pratik ettiği hem de profesyonel olarak çalıştığı bir konudur. Bireysel eğitim ve danışmanlığın yanı sıra birçok kurumsal şirkete mindfulness konulu eğitimler vermiştir. 'Mindfulness' isimli podcast yayınının sahibidir.

OZGEKABOGLU - Özge Esra Kaboğlu.jpeg

📍 Bodrum-Muğla (Online ve Yüz Yüze)

📩 ozgeesrakaboglu@gmail.com

@psikologozgekaboglu

🌐 www.mindfulnessnedir.com

IMG_5486 - Tülin Fidan.jpeg

Saniye Tülin Fidan

MBSR Eğitmeni

1972 Ankara doğumluyum. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezun oldum. Çocuk- Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanında doçentlik ünvanım var. EACBT tarafından akredite Bilişsel Davranışçı Terapistim.

📍 Eskişehir (Yüz Yüze)

📩 tulincps@hotmail.com

Satı Demir

MBSR Eğitmeni

Prof. Dr. Satı Demir, Gazi Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı öğretim üyesidir. Ruh sağlığı ve psikiyatri alanında ulusal ve uluslararası çok sayıda akademik çalışmaları, yürütmüş olduğu lisans/lisansüstü dersleri ve danışmanlık yaptığı tezleri bulunmaktadır. Mindfulness eğitmenidir; ilgi alanları Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR), Mindfulness Temelli Bilişssel Terapi, Mindfulness Temelli Şefkatli Yaşam (MBCL) ve Bireysel Terapide Mindfulness (BTM)’tır.

Satı Demir-fotoğraf - Satı Demir.jpg

📍 Ankara (Online ve Yüz Yüze)

📩 sati.mbsr@gmail.com

zümra atalay.jpg

📍 İstanbul (Online ve Yüz Yüze)

📩 bilgi@mindfulnessinstitute.com.tr

@zumratalay - @mindfulnessinstitutetr

🌐 www.mindfulnessinstitute.com.tr

Zümra Atalay

MBSR, MBCT ve MBCL Eğitmeni

MEF Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü öğretim üyesidir ve Mindfulness Institute (2014) kurucusudur. Doktora sonrası çalışmasını Rochester Üniversitesi Psikoloji Bölümünde “Mindfulness ve Psikolojik İhtiyaçlar” üzerine yapmıştır.  Dünya standartlarına göre 3. seviye (deneyimli) mindfulness eğitmenidir. Uluslararası Google temelli "SIY", Oxford temelli " .b okullarda mindfulness ve "MBSR-MBCT-MBCL" eğitmeni ve süpervizörüdür. Türkiye Mindfulness Eğitmenleri Derneği (MINDED) kurucu üyesi ve başkanıdır. Mindfulness ve şefkat ile ilgili 6 kitabın yazarı ve mindfulness temelli mobil uygulama olan Mindoor Mindfulness App' in kurucu ortağıdır.

bottom of page